Pomidorų, sūrio ir bazilikų kišas

Aha. Sugrįžti visada yra sunkiau nei manai. Va, jau kelis kartus parašiau ir ištryniau ir vėl parašiau ir vėl ištryniau, nes po tokio ilgo tylos tarpsnio žodžiai nebesulimpa į sakinius. Ruduo visuomet būna pernelyg spalvotas darbais ir veiksmais ir tikrai visai nerandi laiko prisėsti prie kompiuterio, o jei to laiko kokia kruopelytė ir atsiranda, tai, o dangau, ji dažniausiai būna tokia iš serijos “žiūriu į vieną tašką“.

Todėl čia dabar labai neutralus ir trumpas įrašas, kuris, tikiuosi, padės sugrįžti į vėžes. O tada jau išsamiau apie dalyvavimą “Mano gardžiausio rudens pyrago“ konkurse, receptai, nuotykiai, ragauti skanumai, kepti gardumai, sukurti tortai! ir t.t.

Viskas. Nebeblevyzgoju. Ką daryti, kai laiko nėra, o kažko skanaus ir paprasto noris? Man visuomet atrodo, kad geresnio maisto už pyragą/kišą niekas nesugalvojo. Tešlą tik taukšt šmaukšt, pusvalandukui į šaldytuvą, tuomet vėl taukšt šmaukšt pakočiojam, į skardą, apklojam ir apdėliojam viskuo, ką randam, į orkaitę taukšt šmaukšt, taurę vyno įsipilam ir viskas. Paprasta. O paprastumas šiomis dienomis taip šlovinamas.

Tešlos receptą rasite čia.

Įdarui:
Sūrio (aš naudojau Brie) kiek turite
Pomidorų
2 kiaušinių
3-4 šaukštų grietinės
džiovinto ir šviežio baziliko
druskos ir pipirų

Orkaitę įkaitinkite iki  180C. Į skardą išklotą kepimo popieriumi įdėkite jau iš šaldytuvo ištrauktą ir iškočiotą tešlą (geriausia ją kočioti tarp dviejų kepimo popieriaus lakštų arba kočėlą apvyniojus maistine plėvele, nes tešla lipni ir trapi). Ant tešlos sudėkite pjaustytą sūrį. Iš kiaušinių ir grietinės pasiruoškite plakinį, jį pagardinkite druska, pipirais, bazilikais ir kitais norimais prieskoniais. Šią masę užpilkite ant sūrio. Tiesa, jei jums atrodys, kad kiaušinių ir grietinės plakinys per tirštas, galite skiesti vandeniu. Ant viršaus sudėkite griežinėliais pjaustytus pomidorus. Kepkite 25-30 min, kol tešla iškeps, o plakinys sutirštės. Nesiūlau daryti mano klaidos ir bazilikus dėkite tik ant iškepto pyrago, antraip jie bus taip neelegantiškai parudavę kaip manieji :}

Skanaus!

Trukmė: apie 1 val.
Kiekis: vienas pyrago vienetas
Sudėtingumas: paprasta kaip 2×2
Šaltinis: iš galvelių, o tešla senovinių knygų padiktuota, jau ne karta mūsų publikuota

K.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s